Колостома
Під час виконання колостоми частина товстого кишечника (звана товстою кишкою) витягується на поверхню живота, утворюючи стому. Стома дозволяє випорожненням проходити. Колостому зазвичай створюють з лівого боку живота. Випорожнення в цій частині кишечника зазвичай тверді. Наявність стоми означає втрату контролю над дефекацією, тому вам знадобиться мішок для стоми для збору калу. Існує два різних типи колостоми: кінцева колостома та петлева колостома. Дізнайтеся більше про колостому.
Ілеостома
Під час виконання ілеостомії частина вашої тонкої кишки (звана клубовою кишкою) витягується на поверхню живота, утворюючи стому. Стома дозволяє проходити випорожненням. Ілеостома зазвичай створюється з правого боку живота.Кал у цій частині кишечника зазвичай рідкий або водянистий. Наявність стоми означає втрату контролю над дефекацією, тому вам знадобиться мішок для стоми для збору калу. Існує два різних типи ілеостомії: кінцева ілеостома та петлева ілеостома. Дізнайтеся більше про ілеостому
Уростома
Якщо ваш сечовий міхур або сечовивідна система пошкоджені або хворі, і ви не можете нормально виділяти сечу, вам знадобиться відведення сечі, щоб замінити функцію сечового міхура. Це називається уростомою, клубовою кишкою або сечовим міхуром Брікера. Під час виконання уростоми ізольована частина кишечника виводиться на поверхню правого боку живота, щоб служити виходом для сечі. Сечоводи відокремлюються від сечового міхура і знову приєднуються до ізольованого відділу кишечника. Оскільки цей відділ кишечника занадто малий, щоб функціонувати як резервуар, і немає м’яза чи клапана для контролю сечовипускання, вам знадобиться уростомний пакет для збору сечі.