Закрити
view countries map 32
сайти по всьому світу, оберіть сайт вашої країни
Про компанію Coloplast
 • Наша компанія
 • Історія
 • Партнери
 • Люди і організація
 • Робота
Послуги
 • Новини
 • Преса
 • Заходи
Контакти
 • Гаряча лінія
 • Знайти нас
 • Колопласт в світі
Корпоративна інформація
 • Місія і цінності
 • Історія
 • Корпоративна відповідальність
 • Люди і організація
 • Колопласт в світі
Відвідайте Coloplast.com
Знайти свій сайт Колопласт

Після опреації

З правильно підібраними продуктами догляду за стомою ви можете жити повноцінним життям.  У цьому розділі ви знайдете інформацію, яка допоможе вам зробити це. Крім інформації про продукцію, ви можете знайти корисні поради про те, як зберегти шкіри навколо стоми здоровою, інформацію щодо різних аспектів життя зі стомою.

Корисно знати

Як виглядає стома після операції ?

Як виглядає стома після операції ?

Перші дні після операції по виведенню стоми можуть бути складними. Ви почнете використовувати калоприймач, який кріпиться до вашого живота, і ви дізнаєтесь багато нового. Настав час познайомитися зі стомою. Перші дні після операції
Закрити

Як виглядає стома після операції?

Коли ви проснетеся після операції, ви вже будете з післяопераційним калоприймачем. Це необхідно для того, щоб медсестри могли легко перевірити вашу стому. Ви також можете бути підключинеми до крапельниць та дренажів. Це цілком нормально, і при необхідності вони будуть від’єднані.

Ваша стома
Ваша стома буде вологою, червоно-рожевого кольору і буде виступати над поверхнею живота (хоча також досить часто стоми знаходяться на рівні шкіри або нижче). Спочатку стома може бути досить набряклою, але з часом зменшиться в розмірі – зазвичай через 6-8 тижнів після операції. Червоний колір стоми пояснюється тим, що це слизова оболонка, як і слизова оболонка у вашому роті. Відчуття в стомі немає, тому доторкатися до неї зовсім не боляче. Стома може трохи кровоточити під час очищення, особливо на початку, але це цілком нормально, і невдовзі після цього має припинитися.  

Ваша стома почне працювати незабаром після операції, зазвичай протягом декількох днів. Спочатку кищкові виділення будуть водянистою рідиною, яка може мати сильний запах, оскільки ваш кишківник деякий час не працював. Але не хвилюйтеся, консистенція трохи загусне, а запах зменшиться, коли ви відновите більш збалансовану дієту. Ваш лікар повідомить вам, коли ви зможете їсти та пити як зазвичай.  

Спочатку також ймовірно, що від стоми буде виходити певна кількість газу – знову ж таки, це цілком нормально. Нерідко ви можете відчувати потребу сходити в туалет, як це робили раніше. Це нормально і з часом цу відчуття повинно зменшуватися. Якщо після оперативного втручання ваш анус збережено, з нього може виділятися слиз.

Уростома

Якщо у вас виведена уростома, то стома почне працювати відразу після операції. Трубки, розміщені в уростомі, залишаються на місці на сім-десять днів. Спочатку ваша сеча може бути червоного кольору, але незабаром вона буде звичного кольору.


Закрити
Бути впевненим зі своєю стомою

Бути впевненим зі своєю стомою

Ваша медична сестра пояснить, як доглядати за стомою, поки ви перебуваєте у лікарні. Ви отримаєте багато інформації, тому не бійтеся ставити запитання чи шукати роз'яснення, якщо вони вам потрібні. Догляд за стомою
Закрити

Бути впевненим зі своєю стомою

Після операції ваша медична сестра зосередиться на тому, щоб допомогти вам стати впевненим у догляді за вашою стомою.  Корисною буде присутність поруч із вами близького родича або чоловіка/дружини для цього навчання.

 

Ваша медична сестра допоможе з такими питаннями:

 • Навчитися доглядати за стомою та на що слід звернути увагу
 • Як зробити повторне замовлення калоприймачів та засобів догляду за стомо
 • Ваші права щодо безкоштовного забезпечення від держави калоприймачами та засобами догляду за стомою
 • Інші практичні аспекти життя зі стомою, наприклад інформація щодо харчування, соціального життя, подорожей та інтимних стосунків
 • До кого можна звернутися, якщо у Вас будуть виникати питання
 • А також надасть інформацію щодо асоціації стомованих людей в Вашому місті

Задавайте питання

Ви отримаєте багато нової інформації, яку треба усвіомити і прийняти; це може навіть здатися трохи приголомшливим. Не поспішайте і задавайте всі питання, які вам потрібно уточнити, стільки разів, скільки вам необхідно. Чим більше ви запитуєте та пробуєте доглядати за стомою, тим краще Ви будете підготовлені, коли повернетесь додому.

Перед тим, як ви залишите лікарню, ваша медсестра сестра організує повторну консультацію, щоб переконатися, що ви почуваєтеся впевнено під час догляду за стомою.

 

Подолання труднощів

Повернувшись додому, у Вас можуть з’явитися питання  під час догляду за стомою. Пам'ятайте, що ваша медична сестра або лікар, а також консультант Гарячої лінії Coloplast будуть раді допомогти вам із будь-якими питаннями. Coloplast має програму підтримки стомованих людей під назвою Coloplast Care. Программа Coloplast Care була створена, щоб полегшити життя зі стомою.

Ви можете зв'язатися з консультантом по догляду за номерами

067-516-30-30; 050-437-30-30

Закрити
Правильний догляд за стомою

Правильний догляд за стомою

Зберегти шкіру навколо стоми в нормальному стані - це найважливіше, що ви можете зробити, щоб життя зі стомою було безпечним, комфортним і безтурботним. Здорова шкіра навколо стоми
Закрити

Правильний догляд за стомою

Важливо підтримувати шкіру навколо стомою здоровою та неушкодженою.  Контакт між виділеннями зі стоми та шкірою викликає подразнення шкіри, що потім може вплинути на те, наскільки добре пластина калоприймача кріпиться до шкіри.  Це створює порочне коло з більшим подразненням шкіри, чого важливо уникати. 

  

Зберігайте шкіру навколо стоми здоровою

6 кроків, що допоможуть Вам зберегти шкіру навколо стоми здоровою

 1. Перед приклеюванням калоприймача переконайтеся, що ваша шкіра чиста та повністю суха  
 2. Віріжте отвір у пластині калоприймача так, щоб він точно прилягав до вашої стоми  
 3. Переконайтеся, що пластина калоприймача щільно прилягає до шкіри – Ви можете злегка притиснути пластину рукою  
 4. Зробіть негайну заміну калоприймача, як тільки Ви відчуєте дискомфорт 
 5. Регулярно перевіряйте розмір стоми, особливо якщо у вас грижа
 6. Переконайтеся, що використовуєте калоприймачі та аксесуари, які найбільше підходять для вашого типу шкіри та стоми

Використовуйте відповідний тип калопримвчів

Існує багато різних типів калоприймачів, тому переконайтеся, що ви вибрали саме той калоприймач, який відповідає вашим потребам.
Ви можете вибирати між різними розмірами стомічних мішків, системами нанесення, кольорами, типами адгезиву та багатьма іншими функціями відповідно до вашого способу життя.ДодатковуінформаціюВи можете знайти в каталозі продукції

Використовуйте відповідні засоби догляду за шкірою навколо стоми
Coloplast також пропонує широкий вибір аксесуарів, щоб зробити використання калоприймача ще більш комфортним. Додаткові засоби можуть допомогти покращити герметичність між
калоприймачем і стомою, запобігти проблемам зі шкірою та зменшити запах.

Більш детальні інструкції щодо заміни та дренування калоприймача Ви можете переглянути в наших навчальних відео.


Закрити
Тіла різні, як і калоприймачі різні

Тіла різні, як і калоприймачі різні

Дуже важливо завжди використовувати калоприймач, який відповідає профілю вашого тіла (типу шкіри, розміру та виду стоми). Оскільки кожен організм індивідуальний, а стома з часом змінюються, пошук відповідного продукту може стати проблемою. Coloplast має декілька способів підбору правильного калоприймача. Як підібрати правильний калоприймач
Закрити

Тіла різні, як і калоприймачі різні

Після операції по виведенню стоми профіль вашого тіла може змінитися з ряду причин. Вони можуть включати: 

 • Збільшення або втрата ваги під час одужання від захворювання, яке спричинило операцію
 • Складки або рубці на шкірі навколо стоми
 • Hernia development connected to your stoma

Якщо профіль вашого тіла змінюється, важливо переконатися, що ваш калоприймач все ще щільно прилягає до шкіри навколо стоми.
.
Як підібрати правильний калоприймач
Щільне прилягання між калоприймачем і шкірою необхідне для збереження здорового і неушкодженого стану шкіри навколо стоми. Якщо, наприклад, область навколо стоми змінилася зі звичайної на більш увігнуту, можливо, настав час перейти на конвексний калоприймач. Також може знадобитися використання додаткових засобів догляду за шкірою навколо стоми.

Нашонлайнінструментдлясамооцінки BodyCheck допоможеВамвизначитисвійпоточнийпрофільтілаізрозуміти, чизначнозмінилосявашетіло. У ньому є пропозиції щодо правильної техніки підбору відповідних калоприймачів та засобів догляду за стомою.


Інтерактивний посібник з аксесуарів Brava може допомогти вам знайти і вирішити типові питання зі стомою, наприклад такі як подразнення шкіри.

Завжди корисно проконсультуватися з медсестрою чи підходить вам калоприймач і які засоби догляду за стомою необхідно підібрати.

  

Закрити
Виберіть правильний калоприймач

Виберіть правильний калоприймач

Існує великий вибір калоприймачів, і коли справа доходить до підбору відповідного калоприймача, може бути складно знайти необхідний тип калоприймача. Розуміння того, який калоприймач підходить саме Вам – це перший крок для правильного вибору. Типи калоприймачів
Закрити

Який калоприймач підходить саме Вам?

Існує два основних типи калоприймачів:

Однокомпонентні калоприймачі – складаються із пластини та мішка, які з’єднані між собою. Коли необхідно зробити заміну такого калоприймача – виріб замінюється повністю.

Двокомпонентні калоприймачі – складаються окремо з адгезивної пластини та мішка. Коли необхідно зробити заміну такого калоприймача – пластину калоприймача можна залишити на шкірі і замінити тільки мішечок.
Є два способи з’єднання двокомпонентної системи (пластини і мішка):

Механічне з’єднання – з’єднує пластину і мішок двокомпонентного калоприймача за допомогою системи блокування, яка має характерний звук «клацання», що підтверджує надійність кріплення

Адгезивне з'єднання -  мішок двокомпонентного калоприймача фіксується на пластині за допомогою надійної та гнучкої клейової системи.

  

Види мішечків 
Існує 3 види мішечків відповідно то типів стоми

 • Закриті
 • Відкриті (дренажні) 
 • Уростомні 

Закриті мішечки зазвичай використовують при колостомі, оскільки виділення зі стоми тверді. Коли закритий мішечок заповнений, його видаляють та замінюють на новий. Такі мішечки використовуються одноразово і не спорожнюються.

Відкриті мішечки зазвичай використовують при ілеостомі, оскільки виділення зі стоми рідкі.Також відкриті мішечки можна використовувати і при колостомі. Відкриті (дренажні) мішечкі легко
спорожнювати, вони не портебують щоразової заміни, як закриті мішечки.

Уростомні мішечки використовуються при уростомі для контролю виділення сечі. Уростомні мішки можна спорожняти і замінювати за необхідністю. Уростомний мішечок можна під’єднати до мішка для збору сечі, щоб уникнути необхідності міняти мішечок протягом ночі.

Закрити

Повсякденне життя зі стомою

Повсякденне життя зі стомою

Повсякденне життя зі стомою

Поступово після хірургічної операції Ви почнете жити зі стомою. Ось декілька порад і рекомендацій – від спорту до дієти, спілкування та інтимної близькості – щоб допомогти Вам знову по-справжньому насолоджуватися життям. Звикаючи до життя зі стомою
Закрити

Повсякденне життя зі стомою

Спорт
Спорт корисний для всіх. Те, чим Ви можете зайнятись зараз, насправді залежить від того, чим Ви займались раніше раніше. Плавання та ходьба — чудові способи підтримувати фізичну форму та підвищувати рівень енергії. Просто пам’ятайте, що заняття спортом має бути поступовим процесом. Порадьтеся зі своєю медсестрою, як зменшити ризик отримання грижі.

 

Поради щодо одягу для плавання

 • Перед тим як купувати речі, краще зробити примірку. Є спеціальні костюми для плавання, але їх наявність не обов’язкова

Для жінок

 • Одноцільний купальник з візерунками допоможе зробити калоприймач більш непомітним
 • Купальник із поясом може забезпечити додаткову фіксацію калоприймача
 • Пляжна туніка також допоможе приховати калоприймач

Для чоловіків

 • Для додаткової фіксаціїї калоприймача можна одягнути еластичні плавки під шорти
Порада щодо приймання сонячних ван:
 • Лосьйон для засмаги необхідно використовувати тільки після того, як Ви одягнули калоприймач, оскільки потрапляння лосйону на шкіру навколо стоми може перешкоджати герметичному приклеювання пластини калоприймача.
Дієта

Вам не потрібно дотримуватися спеціальної дієти, але деякі продукти можуть Вам не підійти по раціону та можуть викликати газоутворення.

Якщо Ви вважаєте, що деякі продукти харчування створюють Вам дискомфорт, спробуйте виключити їх на деякий час, а потім знову введіть їх у свій раціон. Якщо Ви зробите такий експеримент декілька разів із їжею, ви зможете дізнатися, чи справді ці продукти викликають дискомфорт.

Добре пережована їжа сприяє кращому травленню. Крім того, таблетки активованого вугілля з аптеки можуть допомогти уникнути газоутворення, а також м'ятний чай та чай із фенхелю. Йогурт та йогуртові напої також можуть допомогти.

Продукти, які можуть викликати метеоризм, включають броколі, цвітну капусту, білокачанну капусту, шпинат, боби (зелені та печені), цибулю, часник, брюссельську капусту, огірки, солодку кукурудзу та горох.

Напої

Кількість рідини, яку ви вип'єте, впливатиме на консистенцію ваших кишкових виділень. Це все дуже індивідуально, але багато людей вважають, що газовані напої та пиво викликають відчуття вздуття. Вода, кабачки та фруктові соки краще, ніж чай та кава, які можуть викликати зневоднення. Що стосується алкогольних напоїв, Ви можете їх вживати, якщо це не заважає Вашому лікуванню. Поговоріть зі своїм лікарем або спеціалістом по догляду за стомою, якщо у вас є якісь побоювання.

  

Закреп

Якщо ви відчуваєте дискомфорт закрепів, вам допоможе адаптація вашого харчування. Організм і травлення у всіх різне, тому Ви повинні знати, що для вас є нормальним станом. Якщо у Вас відходять гази - ваша стома працює. Збільшення споживання рідини може допомогти при закрепах, але якщо у вас є будь-який дискомфорт або занепокоєння, зверніться до медсестри/лікаря або фармацевта. Якщо протягом 3-4 днів у вас не пройшли закрепи, медсестра/лікар можуть порекомендувати проносне.

Діарея

Іноді, як і у всіх, у вас може бути діарея або рідкі виділення. Не надто турбуйтеся з цього приводу. Одноразовий епізод діареї може спричинений наприклад чимось, що ви з'їли і часто діарея проходить сама. Тим не менш, три або більше рідких випорожнення поспіль є приводом для занепокоєння, так як ви ризикуєте отримати зневоднення. На цьому етапі слід проконсультуватися з медсестрою/лікарем.

 

Прийом їжі в кафе  
Як тільки ви отримаєте найкраще уявлення про типи продуктів, які вам підходять, немає жодних причин, щоб знову не насолоджуватися їжею поза домом.  

 

Почніть із знайомого Вам ресторану і зробіть вибір страви простим - наприклад, піцу. При замовленні заздалегідь обдумайте свій вибір. Замовляйте те, що хочете, але пам’ятайте, що жирні продукти та соуси можуть спричинити дискомфорт.


Якщо Ви відчуваєте дискомфорт при вживанні певних продуктів, спочатку спробуйте їх вжити вдома, щоб знати, яка буде реакція організму, а потім поступово додавайте їх у свій раціон.

Якщо Ви зазвичай вживали напої вдома, почніть наприклад з меншою порцією свого напою, наприклад. Маленька порція пиво, а не велика. Це допоможе вашому тілу повернути толерантність до алкоголю.  

Спілкування
Будь то зустріч у місцевому барі, вечеря з партнером або зустріч із друзями, ніщо не повинно заважати Вам насолоджуватися усіма громадськими заходами, які Ви відвідували до операції.


Для початку ведення соціального життя можебути корисно поставити перед собою невеликі цілі. Це може бути щось таке ж просте, як відвідування громадського туалету вперше, відвідування ресторану або зустріч з родичем або планування провести день далеко від дому. Незабаром Ви почнете думати про те, щоб взяти відпустку або навіть піти потанцювати. 

Коли ви зустрічаєте нових людей, вам не потрібно розповідати їм про свій стан, якщо ви не відчуваєте себе комфортно. Це рішення залежить від вас

Інтимні стосунки
Будь-який тип операції може вплинути на те, як Ви виглядаєте та відчуваєте своє тіло. Спробуйте і прийміть той факт, що потрібен час, щоб пристосуватися до нового стану. Це стосується не лише Вашої стоми, а й усього тіла.

Сексуальна активність не наражає вас на ризик пошкодити стому, і більшість людей можуть відновити здорове статеве життя. Нервувати природньо, тому робіть тільки те, що Вам зручно, не поспішайте і обговорюйте зі своїм партнером.
Існують невеликі мішечки для стоми, які можна використовувати під час інтимних стосунків.

Закрити
Кому і що розповісти про свою стому

Кому і що розповісти про свою стому

Відразу після операції одним із головних питань може бути: що і кому я можу розповісти про свою стому? Кому ви говорите і що Ви говорите, залежить тільки від Вас, але обмін досвідом може допомогти Вам пристосуватися до нового життя зі стомою. Що розповісти?
Закрити

Кому і що розповісти про свою стому

Що б ви не вирішили робити, найголовніше, щоб вас влаштовувало ваше рішення. Ви можете розповісти, що у вас була серйозна операція через захворювання, і тепер ви носите мішечок для стоми (калоприймач). Ця інформація часто залишає небагато інших запитань.


Сім'я та друзі 
Відвертість і відкриті відносини з близькими Вам людьми можуть допомогти Вам повернутися до повноцінного життя. На початку важливо, щоб найближчі люди розуміли, що, хоча Ви повернулися додому, відновлення після операції може зайняти певний час.

Діти
IЯкщо у Вас є маленькі діти або онуки, Ви можете подумати, що вони занадто малі, щоб зрозуміти всю ситуацію. Однак діти, як правило, добре розуміють, якщо їм надати інформація у простій формі. Діти часто розпізнають секрети, і приховування правди від них іноді може змусити їх думати, що ситуація серйозніша, ніж вона є насправді.

Робота

Багато людей побоюються розповідати про це колегам на роботі. І так само, як із сім'єю та друзями, кому і що Ви їм говорите, повністю залежить від Вас. Однак зазвичай рекомендується переконатися, що хоча б одна людина на роботі знає, що у вас є стома. Тоді, у разі виникнення будь-яких проблем чи питань, Вам буде з ким поговорити.

 

Закрити
Подорожі та стома

Подорожі та стома

Ваша стома не повинна заважати вам подорожувати. Поради щодо подорожей зі стомою
Закрити

Відпустка та подорожі

Відпустка та подорожі  
Наявність стоми не повинні заважати Вам подорожувати. Однак Вам може знадобитися деякий час, щоб звикнути до життя зі стомю і відчути себе готовим до подорожей. Почніть із коротких поїздок і подивіться, що з цього вийде.

Чи подорожуєте ви машиною, поїздом або літаком, важливо бути добре підготовленим. Зберіть невелику дорожню зі всім необходіним для того, щоб Ви могли зробити заміну калоприймача.  .

Подорож літаком
Якщо Ви подорожуєте літаком, переконайтесь, що у маєте достатній запас калоприймачів та додаткових засобів догляду, на випадок непередбачених обставин. Розділіть свої запаси по різними сумками на випадок, якщо Ваш багаж загубиться або Ваш рейс затримається. Не забувайте, що ножиці не можна брати із собою в ручну поклажу, тому перед польотом необхідно заздалегідь вирізати отвори в пластинах калоприймачів.

Калоприймачі були розроблені і протестовані на предмет зміни тиску. Не слід турбуватися про те, що Ваш мішечок калоприймача може роздутися в результаті зміни тиску в салоні літака. Оскільки калоприймачі були розроблені і протестовані на предмет зміни тиску


Подорожі за кордон
Перед поїздкою за кордон перевірте свій страховий поліс,

У теплішому кліматі ви можете більше потіти, і вам доведеться частіше робити заміну калоприймача. Перш ніж замінювати калоприймач на новий, переконайтесь, що шкіра навколо стоми суха, для того щоб забезпечити надійне і герметичне приклеювання калоприймача.

 

Ви також можете наражатися на підвищений ризик діареї або зневоднення. Пийте достатньо води і заздалегідь подумайте про те, щоб взяти з собою ліки від діареї.

Перебуваючи у відпустці, пам'ятайте, що ви все ще можете займатися тими самими справами, що й раніше, а також відпочивати та отримувати задоволення.

Поради:

 • Зберігайте калоприймачі в прохолодному місці (не підвергайте попаданню прямих сонячних променів
 • Якщо ви знаходитесь поза домом, використовуйте питну бутильовану воду для заміни калоприймача
 • Лосьйон для засмаги використовуйте тільки після того, як одягли калоприймач
 • Спорожнюйте використані калоприймачі, та утилізуйте іх разом з побутовим сміттям
 • Якщо ви соромтесь утилізувати використані калоприймачі в номері готелю, використовуйте громадські сміттєві баки.
 • Перш ніж вирушити у відпустку, заздалегідь дізнайтеся, де можна отримати професійну медичну допомогу в пункті вашого призначення.
Закрити
Повернення до роботи

Повернення до роботи

Це природно хотіти повернутися до повсякденного життя як найшвидше після операції. І повернення до роботи може бути частиною цього. Повернення до роботи
Закрити

Повернення до роботи

Думаючи про майбутнє

Після операції більшість людей можуть повернутися до роботи. Але коли і як ви це зробите, насправді залежить від вашого самопочуття після перенесеної операції і типу вашої роботи.

 

Поговоріть зі своїм роботодавцем та обговоріть ваші варіанти, як ви можете повернутися до роботи. Можливо це буде робота на неповний робочий день; це може бути особливо корисним, коли ви все ще можете відчувати втому і вам потрібен час, щоб звикнути до нового життя зі стомою.  

 

Спробуйте заздалегідь
За декілька тижнів до повернення до роботи зробіть пару пробних днів, під час яких ви одягаєтеся та плануєте свій день так, якби ви збиралися на роботу. Подумайте про свій раціон, а також про те, коли і скільки разів на день вам може знадобитися замінювати чи спорожняти калоприймач. Це допоможе вам встановити порядок дня і відповідно спланувати свій день. Найголовніше, всі ці дії дозволять почуватися підготовленим. 

Поради

 • Поговоріть зі своїм роботодавцем якомога швидше
 • При можливості, поступово збільшуйте свій робочий час
 • Перевірте доступні місця на роботі, де ви зможете зробити заміну калоприймача
 • Підготуйте і візьміть із собою невелику косметичку з усім необхідним для заміни калоприймача, яку можна непомітно взяти із собою в туалет
 • Перед тим,як повернутися на роботу, продумайте свій розпорядок дня: що вдягнути, що взяти з собою: іжу, ліки, косметичку тощо
 • Якщо ваша компанія надає медичне страхування, перевірте, чи включено в перелік страхування ваш стан

Закрити
Пояснення термінів

Пояснення термінів

Життя після операції по виведенню стоми - це подорож, на шляху якої трапляються різні ситуації. Ваше тіло може продовжувати змінюватись, і є багато нових речей, з якими потрібно розібратися, починаючи з ключової термінології догляду за стомою. Ознайомтеся із загальними термінами
Закрити

Пояснення термінів

Щоб допомогти вам краще зрозуміти використання засобів для стоми, нижче наведено глосарій термінів, що часто використовуються.

 

Пластина (адгезив) калоприймча: частина калоприйма, що допомогає надійно прикріпити калоприймач до шкіри та захищає шкіру від впливу кишкових виділень. Пластина калоприймача повиненна щільно і герметично прилягати до поверхні шкіри, щоб виділення зі стоми не потрапляли на шкіру навколо стоми.    

 

З’єднувальна система двокомпонентного калоприймача: з’єднує між собою пластину та мішок калоприймача, складається з двох частин, що дозволяє робити заміну мішечка калоприймача без заміни самої пластини. Є два способи з’єднання двокомпонентної системи (пластини і мішка): Механічне з’єднання – з’єднує пластину і мішок двокомпонентного калоприймача за допомогою системи блокування, яка має характерний звук «клацання», що підтверджує надійність кріплення..
Адгезивне з'єднання - фіксує мішок двокомпонентного калоприймача на  на пластині за допомогою надійної та гнучкої клейової системи.

 

Конвекс: пластина особливої форми (випукла), чинить легкий тиск на перистомальну ділянку. Пластина розроблена спеціально для використання зі стомою, яка знаходиться на рівні або нижче рівня шкіри (в ямці).

 

Адгезив тривалого використання: спеціальний адгезив (пластина калоприймача), який можна використовувати протягом тривалішого періоду часу або при агресивних виділеннях зі стоми. Деякі типи ілеостоми або уростоми можуть мати їдкі виділення, які швидко пошкоджують стандартні пластини. Адгезиви тривалого використання зазвичай представлені в двокомопнентних калоприймачах.

 

  

Фільтр: Іноді ви можете відчувати газоутворення. Фільтр, що входить до складу калоприймача, має дезодоруючу дію, таким чином допомагає усунути запах, про який люди часто турбуються. Фільтр також контролює випуск повітря, тим самим перешкоджає роздуванню мішка калоприймача.

 

  

Зворотний (антирефлюксний) клапан: пристрої для уростоми (уростомі мішки) мають зворотний (антирефлюксний) клапан, який запобігає зворотньому протіканнню сечі в мішок. Таким чином знажується ризик потрапляння інфекції в сечовивідні шляхи.

 

Закрити
Інтимні стосунки та вагітність зі стомою

Інтимні стосунки та вагітність зі стомою

Хоча стома може вплинути на те, як ви будете ставитися до свого тіла, вона не обов'язково має впливати на ваші стосунки з партнером чи навіть на вагітність. Продовжуйте читати далі, щоб отримати прості практичні поради про те, як жити зі стомою. Інтимні стосунки та стома
Закрити

Інтимні стосунки та вагітність зі стомою

Після операції по виведенню стоми природньо турбуватися про зовнішній вигляд свого тіла.  Може знадобитися деякий час, щоб звикнути до фізичних змін. На початку ви відчути себе менш привабливішими, але  важливо навчитися приймати себе і своє тіло.   

А як щодо близькості?  
Близькість та інтимні стосунки після операції по виведенню стоми можуть бути відновлені. Все залежить від вашого самопочуття і характеру перенесеної операції. Однак, ймовірні випадки імпотенції та/або дискомфорт можуть виникати в результаті, коли була видалена пряма кишка або сечовий міхур (жінки також можуть мати ускладнення).  

Важливо поговорити зі своїм партнером, обговорити питання, які вас турбують і постаратися не соромитися через перенесену операцію. Також важливо поговорити з медсестрою по догляду за стомою, яка звикла обговорювати різні питання, які можуть у вас виникати. Є також декілька корисних порад для подолання повсякденних перешкод, або побоювань. Наприклад, можна підібрати спідню білизну так, щоб вона прикривала собою калоприймач або ж можна використовувати міні-мішочки під час інтимних відносин.  
 

 

Чи можливо зі стомою мати дітей?
Stoma and pregnancyЗагалом так, але ви маєте проконсультуватися з вашим лікарем. Наявність стоми не заважає жінці виношувати дитину повноцінно та мати нормальні пологи. У міру зростання живота, стома зазвичай повторює форму живота. На пізніших термінах вагітності вам, можливо, доведеться використовувати дзеркало при заміні калоприймача.

Говоріть про це

Зрештою, немає нічого кориснішого, ніж поговорити з кимось, хто дійсно розуміє, що відчуваєте. Ваша місцева організація людей зі стомою – це один із способів зустрітися з колегами, щоб отримати корисні поради, натхнення та особисту підтримку.

 

Закрити
Закрити

Free sample - free shipping

Thank you for your order

Receipt

Подивитись повну версію