Здуття (роздування) відбувається, коли мішечку калоприймача накопичується газ, що змушує його надуватися, як повітряна куля. Мішечки мають вугільні фільтри, що допомагають боротися з цим явищем, дезодорують та вивільнюють повітря з мішечка. Але бувають випадки, коли фільтр не може впоратися в газоутворенням: наприклад якщо фільтр вологий, або якщо фільтр забруднився твердим кишковим виділенням.
Що можно зробити щоб попередити роздуванню мішечків?
Один з основних способів запобігти роздуванню мішечків — мінімізувати кількість газів, які виробляє ваша травна система. Ретельне пережовування їжі дійсно допомагає, як і уникання їжі та напоїв, які, як ви знаєте, призводять до газоутворення. Це можуть бути горіхи, боби, газовані напої або ігристе вино.
Якщо здуття мішечка все ж таки відбувається, ви можете самостійно випустити газ з мішка в туалеті, якщо ви використовуєте відкритий мішок або двокомпонентну систему. Заміна мішечка при необхідності також може допомогти запобігти роздуванню.
Злипання мішечку відбувається, коли у мішку утворюється вакуум. Це перешкоджає пересуванню виділень зі стоми на дно мішка і може забруднити фільтр. У цьому випадку існує ризик того, що мішок відклеїтися від живота.
Що можна зробити, щоб попередити злипанню мішечків? .
Перед використання калоприймача можно продути сам мішечок, це допоможе запобігти виникненню вакууму. Крім того використання лубриканту-дезодоранту доможе кишковим виділенням розподілитися по мішечку.