Закрити
view countries map 32
сайти по всьому світу, оберіть сайт вашої країни
Про компанію Coloplast
  • Наша компанія
  • Історія
  • Партнери
  • Люди і організація
  • Робота
Послуги
  • Новини
  • Преса
  • Заходи
Контакти
  • Гаряча лінія
  • Знайти нас
  • Колопласт в світі
Корпоративна інформація
  • Місія і цінності
  • Історія
  • Корпоративна відповідальність
  • Люди і організація
  • Колопласт в світі
Відвідайте Coloplast.com
Знайти свій сайт Колопласт

Перед операцією

Цілком природно, що перед операцією по виведенню стоми виникає багато запитань. У цьому розділі можна знайти деякі відповіді. Ви знайдете інформацію про різні типи стом, продукти, які ви будете використовувати, та інші пов'язані теми.

Фізіологічний стан

Що таке стома?

Що таке стома?

Точне розуміння того, що таке стома і як вона утворюється, є важливим першим кроком у розумінні того, як стома може вплинути на ваше повсякденне життя. Стома це
Закрити

Що таке стома?

Стома – це результат операції, спрямованої на видалення захворювання та полегшення симптомів. Це штучний отвір, який дозволяє фекаліям або сечі виходити або з кишечника, або з сечовивідних шляхів.

Стома утворюється з кишечника, що виводиться на передню поверхню живота, утворюючи стому (отвір).

Закрити
Як виглядає стома

Як виглядає стома

Стома зазвичай волога, рожево-червона і трохи виступає над передньою поверхнею живота. Як виглядає стома
Закрити

Як виглядає стома?

Після операції ваша стома спочатку може бути досить набряклою, але згодом вона зменшиться в розмірах - зазвичай через шість-вісім тижнів.

Немає відчуттів, немає болю

Стома червоного кольору. Це тому, що це слизова оболонка, так само, як слизова оболонка в роті. Відчуття у стомі немає, тому торкатися зовсім не боляче. Стома може трохи кровоточити під час очищення, особливо на початку, але це цілком нормально і незабаром має нормалізуватися стан.

Закрити
Травна та сечовидільна системи

Травна та сечовидільна системи

Колостома та ілеостома працюють у вашій травній системі, а уростома працює у вашій сечовидільній системі. Хороший спосіб зрозуміти, як працює ваша стома, це мати базові знання про те, як їжа і напої перетравлюються вашим організмом. Травна та сечовидільна система
Закрити

Травна та сечовидільна системи

Травна система

The digestive systemШлунок
Коли ви їсте, їжа проходить по довгій вузькій трубці в шлуок, яка називається стравоходом. Тут їжа розпадається на дрібніші шматочки, а ваші травні соки (ферменти) перетворюють її на рідину.  

Тонкий кишківник
По мірі того, як вміст вашого шлунка переміщується в тонку кишку (клубову кишку) -закінчується травлення. Ваш організм поглинає поживні речовини, необхідні для енергії, росту та будівництва нових клітин, і спрямовує їх у кровообіг.  

Tовстий кишківник
Коли вся їжа перетравлена, залишки переміщуються в товсту кишку, де організм поглинає більше рідини, щоб зробити відходи твердішими. Потім м'язи стінки товстої кишки проштовхують відходи у пряму кишку, де вони виходять із вашого тіла через анус за допомогою м'язів сфінктера у вигляді фекалій. 

 

Сечовидільна система

The urinary systemСеча виробляється вашими нирками і проходить двома трубками, так званим сечоводом, в сечовий міхур. Сеча виробляється весь час, але вона зберігається в сечовому міхурі, доки ви не відчуєте, що вам потрібно спорожнити сечовий міхур. Потім сеча виходить із вашого тіла через сечівник.

Закрити
Три види стом

Три види стом

Існує три види стом, кожна з яких створена для різних цілей. Продовжуйте читати, щоб дізнатися, де стоми зазвичай локалізуються і для чого вони призначені. Типи стоми
Закрити

Три види стом

Три види стом: Колостома, Ілеостома та Уростома

 

Колостома

ColostomyПри колостомі частина товстої кишки виводиться на передню поверхню живота, утворюючи стому. Колостома зазвичай виводиться на лівій стороні живота. Випорження у цій частині кишеківника тверді, і оскільки стома не має м'язів, що контролюють процес дефекації, випорожнення необхідно збирати за допомогою спеціальних мішечків (калоприймачів).  

Існує два різні типи хірургії колостоми: кінцева колостома та петлева колостома.  

Кінцева колостома
Якщо частини товстої кишки або прямої кишки були видалені, товста кишка, що залишилася, виводиться на поверхню живота для формування стоми. Кінцева колостома може бути тимчасовою чи постійною. Тимчасове рішення доречно в ситуаціях, коли уражена частина кишки була видалена, а частині кишки, що залишилася, потрібно дати час перед тим, як її кінці будуть з'єднані. Постійне рішення здійснюється у ситуаціях, коли повторне з'єднання двох частин кишківника надто ризиковане чи неможливе.  

Петлева колостома
При петлевій колостомі кишка піднімається над рівнем шкіри і утримується стрижнем для стоми. На петлі кишківника робиться надріз, кінці формуютьсяі пришиваються до шкіри. Таким чином, петлева стома фактично складається з двох стом (двоствольна стома), з'єднаних разом. Операція по виведенню петлевої стоми є тимчасовим рішенням, що виконується в гострих ситуаціях. 

Ілеостома

IleostomyПід час операції по виведенню ілеостоми частина вашої тонкої кишки, яка називається клубеневою кишкою, виводиться на передню поверхню живота, щоб утворити стому. Ілеостому зазвичай виводять у випадках, коли хвора кінцева частина тонкої кишки, і зазвичай її роблять з правого боку живота.

 
Випорожнення в цій частині кишківника, як правило, рідкі, і, оскільки стома не має м’язів для контролю дефекації, випорожнення потрібно збирати в мішечок (калоприймач).

Існує два різних види операції по виведенню ілеостоми:

Кінцева ілеостома
Операція по виведенню кінцевої ілеостоми проводиться, коли частина вашої товстої кишки видаляється, а кінець тонкої кишки виводиться на передню поверхню живота, щоб утворити стому. Кінцева ілеостома може бути тимчасовою або постійною.

Тимчасове рішення по виведенню іліостоми актуальне в ситуаціях, коли хвора частина кишечника була видалена, а частина, що залишилася, повинна відпочити до того, як кінці з’єднають. Постійне рішення по виведенню ілеостоми здійснюється в ситуаціях, коли надто ризиковано або неможливо повторно з’єднати дві частини кишківника.

Петлева ілеостома
При петлевій ілеостомі кишка піднімається над рівнем шкіри і утримується стрижнем для стоми. На петлі кишківника робиться надріз, кінці формуютьсяі пришиваються до шкіри. Таким чином, петлева стома фактично складається з двох стом (двоствольна стома), з'єднаних разом.  


Петлева ілеостомія зазвичай є тимчасовим рішенням і виконується для захисту хірургічного з’єднання в кишківнику.

Уростома


UrostomyЯкщо ваш сечовий міхур або сечовидільна система пошкоджені або мають деякі захворювання, і ви не можете нормально відводити сечу, вам знадобиться операція по відведенню сечі. Це називається уростомою, ілео-кондуїтом або сечовим міхуром по Брікеру.

Виділяється невелика ділянка тонкої (клубеневої) кишки, з якої формується ілеокондуїт. Один кінець кондуїту вшивається. Інший, відкритий, кінець виводиться на передню черевну стінку праворуч і формується уростома. Сечоводи відокремлюються від сечового міхура і пришиваються в ілеокондуїт. Сечовий міхур видаляється. При уростомі відбувається постійний неконтрольований відтік сечі, і оскільки ілеокондуїт занадто малий і не може служити резервуаром для сечі, а також не контролює сечовипускання, для збору сечі з уростоми необхідні уростомні мішки.

Закрити

Спосіб життя зі стомою

Як стома може вплинути на повсякденне життя?

Як стома може вплинути на повсякденне життя?

Потрібен час, щоб звикнути до життя зі стомою. Однак стома немає заважати вам робити більшість речей, які ви робите в повсякденному житті, від спорту до спілкування. Повсякденне життя зі стомою
Закрити

Як стома може вплинути на повсякденне життя?

Після операції по виведенню стоми вам знадобиться деякий час для відновлення. Це цілком нормально, але одній людині для фізичного відновлення може знадобитися більше часу, ніж іншій. У перші тижні після операції
розмір та форма вашої стоми будуть змінюватися, також зміниться характер виділень із стоми. Крім того, за цей час ви можете втратити або
набрати вагу.


Давайте почнемо із засобів догляду за стомою
Стома не дозволяє контролювати випорожнення кишківника або, при уростомі, виведення сечі з організму, тому для збору калу або сечі необхідно постійно користуватися калоприймачем або уростомним мішком.


Здорова шкіра
Для того, щоб надійно і герметично приклеїти калоприймач (уростомний мішок), необхідно, щоб шкіра навколо стоми була здоровою (неушкодженою). Перед випискою з лікарні ви повинні навчитися користуватися калоприймачами (уростомними мішками), а також доглядати за стомою та шкірою навколо стоми.

Що відносно харчування?

Зазвичай немає необхідності дотримуватись особливої ​​дієти, ви зможете споживати в їжу ті ж продукти, що і до операції. Проте спробуйте зрозуміти, як реагує ваш організм на різні продукти. Ваш лікар або спеціаліст по догляду за стомою можуть надати вам деякі поради щодо дієти та режиму харчування.

  


Стома не повинна заважати вам вести нормальний, звичний вам спосіб життя, працювати, подорожувати, займатися спортом, спілкуватися з іншими людьми. Якість вашого життя зі стомою багато в чому залежить від вашого фізичного та психологічного стану.

Поговоримо про це?
Talk about it

Немає нічого кориснішого, ніж поговори с тим, хто дійсно розуміє ваш стан, проблеми та побоювання. Ви не самотні! В усьому світі нараховується понад 1.9 мілліонів людей за стомою. Ви можете звернутися до організації стомованих людей - там ви отримаєте підтримку та багато корисних порад від інших стомованих людей. 

Закрити
Чому необхідно використовувати калоприймачі (уростомні мішки)?

Чому необхідно використовувати калоприймачі (уростомні мішки)?

Калоприймач (уростомний мішок) – це зручне і надійне рішення для збору кишкових виділень та захисту шкіри навколо стоми від шкідливого впливу кишкових виділень (калу або сечі). Як часто необхідно змінювати калоприймачі (уростомні мішки) залежить від характеру ваших виділень та виду стоми (колостома, ілеостома, уростома). Практичні поради по використанню
Закрити

Чому необхідно використовувати калоприймачі (уростомні мішки)?

Незалежно від того, яка у вас стома, виділення зі стоми повинні збиратися простим, надійним та зручним способом. Калоприймачі (уростомні мішки) призначені саме для цього. Калоприймачі (уростомні мішки) приклеюється до шкіри живота навколо стоми і використовується для збирання виділень із стоми.

 

 

Надійний та непомітний під одягом

Вид калоприймача, який необхідно використовувати, залежить насамперед від виду стоми (колостома, ілеостома, уростома). Фахівець по догляду за стомою може підбрати калоприймач (уростомний мішок), який підходить саме вам, він буде не тільки зручним та надійним, але й непомітним під одягом. Ніхто не здогадається, що ви носите калоприймач (уростомний мішок), якщо ви самі не розповісте про це. Хоча спочатку вам може бути не просто звикнути носити на животі калоприймач (уростомний мішок), але незабаром ви зрозумієте, що саме калоприймач (уростомний мішок) дозволить вам вести звичний спосіб життя.

  

 

Заміна калоприймача (уростомного мішка)

Як часто необхідно проводити заміну калоприймача (уростомного мішка) залежить від виду вашої стоми: 

  

  • Колостома: Відкритий калоприймач (з випускним отвором/що дренується) необхідно змінювати 1 раз на день, закритий калоприймач (без випускного отвору/що не дренується) не менше двох разів на день.
  • Iлеостома: Калоприймач необхідно дренувати (спорожняти) кілька разів на добу і змінювати 1 раз на день.
  • Уростома: Уростомний ішок необхідно дренувати (спопрожняти) кілька разів на добу та змінювати 1 раз на день

Для отримання додаткової інформації ви можете звернутися на Гарячу лінію представництва Колопласт

Закрити
Як правильно використовувати калоприймач?

Як правильно використовувати калоприймач?

Першим і важливим кроком у навчанні догляду за стомою – це правильне використання калоприймача. Використання калоприймача

Щоб уникнути протікання кишкового вмісту та подразнення шкіри навколо стоми, дуже важливо навчитися правильно використовувати калоприймача (пластини до шкіри). 


Головне – це щільне прилягання калоприймача до передньої брюшної стінки.
Основний принцип полягає в тому, щоб клейка частина калоприймача (пластина) була щільно приклеєна до області навколо стоми, а виріз отвору в пластині герметично прилягав до стоми.

 

Медична сестра допоможе вам вибрати калоприймач, який найкраще підійде саме Вам, враховуючи тип стоми і особливості кишкових виділень. Медична сестра покаже та навчить, як правильно використовувати калоприймач та засоби догляду за стомою.

  


Закрити

Калоприймачі SenSura

SenSura

SenSura

Унікальний двошаровий адгезив SenSura (СенСура) імпресивної структури забезпечує надійний захист від протікань та надійне кріплення калоприймача. Особливості
Закрити

SenSura

  • Багатошаровий фільтр мінімізує ризик здуття стомічного мішка, регулює об’єм газу в мішку і нейтралізує запах.
  • Підкладка з нетканого матеріалу забезпечує відчуттякомфорту і надійності.
  • Кільце-застібка Click® (Клік) забезпечує надійне з’єднаннямішка з пластиною.
  • Застібка Hide-away® дозволяє легко і швидко спорожня-ти мішок, та сховати вільний край випускного отвору піднеткане покриття калоприймача.
  • Вушко для видаленнядозволяє легко видалитипластину зі шкіри/
  • Тиснена поверхняробить пластинубільш гнучкою/
Закрити
Закрити

Free sample - free shipping

Thank you for your order

Receipt

Подивитись повну версію